Jump to content
Sign in to follow this  
winchenzo

thomas bilmem ne o.ç. hakkında

Recommended Posts

öncelikle merhabalar . bilindiği üzere clanımız üyelerinden birinin acountu dün gece hırsız tayfa tarafından çalındı. sabaha karşı wb grup üzerinden yazılanları gördüğümüzde şok olduk birisi çarı patlatıyor acil id pass atın diye bir üyemiz gece onlineken bizlere yazmış ama göremedik görsekde bilmiyorduk zaten id passı. gelelim asıl soruna. sizler oyun parasının veya iteminin real paraya satışına karışmıyoruz oyun içinde yasak dediniz. zaten şuan hb 7 ve feiry roc u 1000 tlye almak imkansız. yani alıcı fiyatı ucuz görüp itemi sorgulamadan almıştır ki bu alıcının problemidir. siz oyun yönetimi olarak real paraya alınınca hırsızlık iteminin aklandığını mı söylüyorsunuz bize ? eğer real paraya satış ve alışda garantör iseniz niye kendi web siteniz veya forum üzerinden bu imkanı sunmuyorsunuz bizlere? açıkçası alıcının mağduriyeti bizim bu hususda umrumuzda değil. mağduruz ve mağduriyetimiz bizim kadar sizlerinde suçu çünkü bu hırsızlar bunu ilk kez yapmadılar niye bu clientte hala engelli değiller ? bunlar sadece benim oks nin bir üyesi olarak aklıma takılanlar gereken kararı akşam toplandığmızda alıcaz zaten saygılar.

3 hours ago, winchenzo said:

öncelikle merhabalar . bilindiği üzere clanımız üyelerinden birinin acountu dün gece hırsız tayfa tarafından çalındı. sabaha karşı wb grup üzerinden yazılanları gördüğümüzde şok olduk birisi çarı patlatıyor acil id pass atın diye bir üyemiz gece onlineken bizlere yazmış ama göremedik görsekde bilmiyorduk zaten id passı. gelelim asıl soruna. sizler oyun parasının veya iteminin real paraya satışına karışmıyoruz oyun içinde yasak dediniz. zaten şuan hb 7 ve feiry roc u 1000 tlye almak imkansız. yani alıcı fiyatı ucuz görüp itemi sorgulamadan almıştır ki bu alıcının problemidir. siz oyun yönetimi olarak real paraya alınınca hırsızlık iteminin aklandığını mı söylüyorsunuz bize ? eğer real paraya satış ve alışda garantör iseniz niye kendi web siteniz veya forum üzerinden bu imkanı sunmuyorsunuz bizlere? açıkçası alıcının mağduriyeti bizim bu hususda umrumuzda değil. mağduruz ve mağduriyetimiz bizim kadar sizlerinde suçu çünkü bu hırsızlar bunu ilk kez yapmadılar niye bu clientte hala engelli değiller ? bunlar sadece benim oks nin bir üyesi olarak aklıma takılanlar gereken kararı akşam toplandığmızda alıcaz zaten saygılar.

Reis olayın detayını bilmiyorum, lakin, yönetimin biz reel satışa karışmıyoruz demesi ve buradaki tavrı açık. Olayı 2 ayrı parçaya bölmek gerekiyor. Birinci kısım bahsettiğiniz char soyulması ikinci kısım ise tahmin edebileceğin üzere itemlerin reelde satılması. Birinci kısımda haklı haksız kısmını yönetim inceleyecektir, konuyla alakalı soyan kişiler bu id pass i char sahibinin bile isteye vermesi ya da kendi hatasından kaynaklı olabilir.(bir başka sw de kullandığı id pass olabilir, bilgisayarındaki bir yazılım/virus olabilir, ya da bir konuda yardım almak için bazı kişilere TV benzeri bir yazılım bilgilerini paylaşmış olabilir) Bu durumda yönetimin oyuncularla paylaştığı kurallar gereği dışında bir durum söz konusu ise sizin yönetimden konuyla alakalı bir item veya rollback beklentiniz olmamalı, sadece onların insiyatifine kalacak bir istekte bulunmalısınız. Char patlatan kişilerin ise alacakları ceza bellidir, bunun olmasınıda canı gönülden isterim, serverden uzaklaştırılsınlar. Örnek olması amacıyla, yıllardır bu konuyla alakalı USKO da malesef yönetim hiç bir şekilde yardım etmiyor, yargı yolu size açık, lakin tahmin edeceğiniz üzere hiçbir PVP server, lisanslı bir KO sunucusu olmadığı için bir sonuç elde edebilir misiniz.. Açıkçası pek umutlu değilim bu konuda tek çıkar yolunuz charı patlatılan arkadaşa yönetimin konuyla alakalı tutumu ve insiyatifi olacaktır, bu sebeple eğer kullanıcı hatası (kurallar dışında bir durum varsa) yönetime yüklenmeniz bu konuda doğru olmaz. İkinci kısım, itemlerin satılması, şimdi yukarıda da belirttiğim üzere, yönetimin biz satışlara karışmıyoruz, olası dolandırıcılıkta da tutumumuz belli yardımcı olamıyoruz demesi açık. Alan kişi kim, satan kişi kim bilmiyorum lakin, fiyatın uygun olması alan kişinin suçlu olması manasına asla gelmez burada alan kişiyi zan altında bırakamazsın, kişi başarılı bir şekilde alışverişini yapmış gibi görünüyor, yine konuyla alakalı yönetimin belirttiği üzere alıcıya bir yaptırımda uygulayamazsın çünkü kişinin olayın birinci kısmıyla bir alakası yok. Örnek teşkil etmesi amacıyla, bugün USKO'da alıcı kişilere aldığı item illegal yollar ile (dupe, bug v.b) database e girmediği sürece malesef çalıntı bir mal olsa dahi yine bir yaptırımı yok.

Patlatılan charın sahibi için üzüldüm, bazılarımız içinde ders niteliği içeren bir olay.. Umarım madur kişiye yönetim insiyatif kullanarak item konusunda yardımcı olunur, ve adaletin yerini bulması için patlatan kişilerinde BAN yediğini hep beraber görürüz.

• Thanks 1

We partially restored what could have been restored and we banned the scammers. That's about as far we went in this case. The thing is the originally hacked account was shared account of to many people. It should not be getting support at all according to the server rules. But we did investigate everything, banned the scammer and we restored the items that could have been restored. Ofcourse 100% restore is not possible. Next time please do not share account with 10 other players and change your password at all times.

Best Regards

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

KO-MyKO Phoenix

By accessing or using KO-MYKO.COM (the "Site") and affiliated services (the "Services") that belongs to KO-MyKO, you (the "User") agree to comply with the terms and conditions governing the User's use of any areas of the Site and affiliated services as set forth below.

Quick server information

Require assistance?

If you have any sort of issues please send us a message on forum/facebook page or PM GM in-game

Login or PUS issues?

If you have issues logging into the game please CLICK HERE for informational guide.

If you have issues with using Power Up Store please CLICK HERE for informational guide.