Jump to content
Sign in to follow this  
elidyan1

GM arkaşın ilginç bakış açısı

Recommended Posts

merhabalar

Oyunda her şey cz üzerinden dönüyor ama yeni oyuncuların başlar başlamaz czye dahil olmaları pek mümkün değil. Her şey cz de olduğu için cz haritasının her yerinde np kasan insanlar var ve yeni başlayan insanlara tek atıyorlar. Eventlar da cz de başladı , sorunca EMC ve LFR de olucak deniyor ama cz de daha fazla oluyor gibi . Event alanına gidemiyor yeni başlayanlar tek yiyorlar. Bu durumu ilettiğimde townda buff var al diyor yani buff alınca bu sefer tek değil de iki atıyorlar diyorum. Hmm o zaman git bir takım bul kendine ya da güçlen buraya öyle gel diyor bu nasıl bir bakış açısıdır. Bu cevap oyuncuların aklı ile dalga geçmekten başka bir şey değil. Oynayan insanlar bunu bilmiyor mu sanıyor , ya da acaba dünyada düşünebilen tek insanın kendisi olduğunu mu düşünüyor. Ben bunu hadsizlik olarak görüyorum. Cz yi aktif tutmak istiyorsunuz tamam da bunun diğer bir ayağı sürekli cz ye yeni oyuncu sokmak değil mi güvenli bölgelerde cz de tek veya iki vuruşa ölmeyecek seviyeye gelseler zaten durur mu oyuncular. Tabiri caizse taze kan olması için cz de güvenli bölgelerde de oyuncuların cz ye çıkabilecek duruma gelmesi daha iyi olmuyor mu cz nin daha aktif kalması için ? Sadece cz yi önemseyerek  eşya ve seviyesini zaten yükseltmiş oyunculardan başka eğlenen ya da mevcut durumu ilerletebilecek oyuncu çok çok az oluyor. Son şunu ifade etmek isterim , mevcup cevaplara bakıldığında baştan savma umursamaz hatta farklı bir postta bir oyuncuya GM_Flash diye birinin fuck off dediğini gördük bu ne cürettir bilenmez tabi ama iyi bir şeyler yapmak için mevcut bakış açınızın tam tersinde ilerlemniz gerekir. Daha bir çok olumsuz noktalar yazailirdim ama amacım yapıcı bir şeyler yazmak siz paranızı kazanın bizlerde eğlenceli vakit geçirelim. Ben paramı alayım gerisi önemli değil mantğı uzun vadede sakıncalı bir düşüncedir. Umarım düşünce yapınızı fark etmenizi sağlamışimdir

Hangi GM arkadaşla konuştunuz bilmiyorum fakat oyuna yeni başlayanların eşyalarını ve LVL UP kağıtlarını eski oyuncular ile aralarındaki farkı bir nebze olsun kapatabilmek adına düzenli olarak güncelliyoruz. EMC/LUF ve ESL haritalarında BUS ve GOLD Coin haricinde High Class eşya farmlayabilirsiniz. Hak verirsiniz ki BUS ve GOLD COIN gibi hızlı para kazanma yöntemlerini bahsetmiş olduğunuz haritalara koyarsak bu sefer CZde kimse kalmaz. MYKO sunucularına yeni değilseniz, Oyuncuların basılma riskini göze alarak CZ'ye gelip hızlı para kasmaya çalıştıklarını söylememe gerek yok sanırım. Etkinlik konusuna gelecek olursak aslında bir nebze haklısınız cünkü CZ dışındaki diğer haritalarda sadece Etaroth Etkinlikleri (Etarothlardan Trina vb düşüyor)  ve Moradona özel CR Etkinliği mevcut. Bununla ilgili olarak eğer mevcut takvimde düzenleme yapma şansımız var ise yaptırmaya çalışacağımdan emin olabilirsiniz. KO-MyKO ekibinde çalışan herkesin bir mesleği var ve bu işi bir nevi hobi olarak yapmaktayız. Gün içinde kimlerin neler yaşadığını hiç kimse bilmiyor/bilemez (bu hem yöneticiler hem de oyuncular için geçerli). Söz konusu sadece para kazanmak olsaydı inanın bana ilk 1 haftadan sonra hiçbir yönetici oyuna ilgi göstermezdi. Ekip olarak önceki iki sunucumuzda da (benim çalıştığım)  oyunun son gününe kadar oyuna hep sahip çıktık (ki genelde sunucularımız benzer Türk/yabancı sunuculara göre çok daha uzun soluklu olmakta) ve oyuncular ile elimizden geldiğince ilgilenmeye çalıştık ve bu konuda kendimizi kanıtladığımızı düşünüyorum. 

level up kagıdımı 😄 ulan bi çar acıp denedin mi basılmıyor level up kagıdı dedigin şey herşeyi ezbere yapmayın lütfen. tavuk ekmek parası kazanacagınız diye karekterinizi gavurlara peş keş çekmeyin

kusura bakmayın ama oyunda bi sorunum oldu gm_shade yazdım adam beni flasha yönlendiriyor lan gerizekalı zaten sen türksün bende türküm beni sen anlayıp sen o adamla muahhatapa gireceksin sen muhatapa girmeyeceksen neden gm oluyorsun ki yönetiim ekibi türk genelde bi bok bilmeyen sadece forbid_connect ban.. + nick yazmaları 😄

not olarak  şunuda belirtiiyim yabancı palyerler uzaktan vuruyor. bir cok kez dile getirdik durumu yok net yavas felan 90 mps hız alan bir insan nasıl net yavas olabilir anlayamadım biz uzaktan vurunca koxp illegeal ile karekterimiz inceliniyor ama olay diger yabanacı uyruklu insalra gelince netiiz sizin zayıfza biz ne yapalım derdine düşüyorsunuz burda IRKCILIK YAPAN sizlersiniz kusura bakmayın gecen cze cıktım farmerler daldım GmFLASH neden skill barında minör yok diyor skill barımı FLASHIN istedigine yönelik mi dizicm ? kuusra bakmayın son gblerimi satip şu oyundan cıkıp birdaha girmemek üzere...

1 hour ago, HeyKiller said:

level up kagıdımı 😄 ulan bi çar acıp denedin mi basılmıyor level up kagıdı dedigin şey herşeyi ezbere yapmayın lütfen. tavuk ekmek parası kazanacagınız diye karekterinizi gavurlara peş keş çekmeyin

kusura bakmayın ama oyunda bi sorunum oldu gm_shade yazdım adam beni flasha yönlendiriyor lan gerizekalı zaten sen türksün bende türküm beni sen anlayıp sen o adamla muahhatapa gireceksin sen muhatapa girmeyeceksen neden gm oluyorsun ki yönetiim ekibi türk genelde bi bok bilmeyen sadece forbid_connect ban.. + nick yazmaları 😄

ezbere yapmayın mı? demek ki kağıdın üzerinde yazanlara hiç dikkat etmediniz. LVL UP kağıtlarını kullanabilmek için ilk önce lvl 30 olmanız ardından kıyafet ve takılarınızı tamamen çıkartmanız gerekiyor ama türk halkı olarak genelde bir şeyleri okuma alışkanlığımız olmadığı için "aman be ne ya çalışmıyor bu gidiyorum ben" deyip kestirip atıyoruz. Aynı şekilde bana görüntü bug'ının düzeltildiği bir tane 1098/1299 tabanlı myko gösterin, bu sorun tüm mykolarda mevcut ama sakın bana kalkıp myko ara yüzü kullanan yeni sürümleri örnek vermeyin. Siz kararınızı zaten vermişsiniz, o yüzden hoşçakalın, iyi günler dilerim

On 8/23/2021 at 1:46 PM, GM_Ouroboros said:

Hangi GM arkadaşla konuştunuz bilmiyorum fakat oyuna yeni başlayanların eşyalarını ve LVL UP kağıtlarını eski oyuncular ile aralarındaki farkı bir nebze olsun kapatabilmek adına düzenli olarak güncelliyoruz. EMC/LUF ve ESL haritalarında BUS ve GOLD Coin haricinde High Class eşya farmlayabilirsiniz. Hak verirsiniz ki BUS ve GOLD COIN gibi hızlı para kazanma yöntemlerini bahsetmiş olduğunuz haritalara koyarsak bu sefer CZde kimse kalmaz. MYKO sunucularına yeni değilseniz, Oyuncuların basılma riskini göze alarak CZ'ye gelip hızlı para kasmaya çalıştıklarını söylememe gerek yok sanırım. Etkinlik konusuna gelecek olursak aslında bir nebze haklısınız cünkü CZ dışındaki diğer haritalarda sadece Etaroth Etkinlikleri (Etarothlardan Trina vb düşüyor)  ve Moradona özel CR Etkinliği mevcut. Bununla ilgili olarak eğer mevcut takvimde düzenleme yapma şansımız var ise yaptırmaya çalışacağımdan emin olabilirsiniz. KO-MyKO ekibinde çalışan herkesin bir mesleği var ve bu işi bir nevi hobi olarak yapmaktayız. Gün içinde kimlerin neler yaşadığını hiç kimse bilmiyor/bilemez (bu hem yöneticiler hem de oyuncular için geçerli). Söz konusu sadece para kazanmak olsaydı inanın bana ilk 1 haftadan sonra hiçbir yönetici oyuna ilgi göstermezdi. Ekip olarak önceki iki sunucumuzda da (benim çalıştığım)  oyunun son gününe kadar oyuna hep sahip çıktık (ki genelde sunucularımız benzer Türk/yabancı sunuculara göre çok daha uzun soluklu olmakta) ve oyuncular ile elimizden geldiğince ilgilenmeye çalıştık ve bu konuda kendimizi kanıtladığımızı düşünüyorum. 

Aslında demek istediğimi kanıtlar nitelikte bakış açılarınız. Yani "MYKO sunucularına yeni değilseniz" diye başlayan cümleye bakalım mesela herkes bu oyunu bilmek zorunda değil , ben ya da bir başkası ilk kez KO yu sizin vasıtanız ile tanıyor olabiliriz. Belki söylemenize gerek yok ya da tam tersi ben bunu çok iyi biliyor olabilirim ve siz bana bildiğim bir şeyi söylüyor olabilirsiniz. Size zaten bildiğiniz bir şey söylendiğinde nasıl hissediyorsunuz mesela , şikayetçi olduğum "git lvl kas gel " diyen Gm den farkınız kalmamış oluyor bu durumda. Tek bir bakış açısı ya da seçilen cümleler aklınızdakinden farklı bir şeyi ifade etmenize sebep olur. Benim de bunu söylememe gerek yok sanırım. Eğer kendimizi kanıtladık biz artık tamamız diyorsanız ilerleme bitmiş ve gerileme başlamıştır zaten , bu hayatın her alanında böyledir. Son olarak ifade ettiğiniz "Gün içinde kimlerin neler yaşadığını hiç kimse bilmiyor/bilemez (bu hem yöneticiler hem de oyuncular için geçerli)." bu cümle çok çok yanlış bir cümledir , zira ben ya da bir başkası kötü bir gün geçirdiği için her hangi birine küfür etmeyi bırakın sesini yükseltmesi daha kabul görülemez ki bunu yapan birini de böyle bir ifade ile savunmak da daha küçültücü bir durum oluyor. Şunu düşünün kötü bir geçirdim geldim size ağza alınmayacak küfürler ettim ne yaprdınız "aa belki kötü bir gün geçirdi olur böyle diye yolunuza devam mı ederdiniz ? Şimdi farkına vardınız sanırım savunduğunuz şeyin ne kadar sakıncalı olduğunu insanlar bu cümlenizi referans alarak birbirine küfür edebilir. Varsayıyorum siz böyle demek istemediniz ama seçtiğiniz kelimeler ve cümle yapısı bunu haykırıyor. Birde şunu eklemek isterim burada oyunu yönetmeyi hobi olarak yapıyorsanız yapmayın , bu çok ciddi bir iştir çünkü. Örnek vermek gerekirse ben futbol oynarım hobi olarak resim yaparım vs hobi olarak yaptığım için ben çok iyi oynadım mı ya da kazandık mı kazanmadık mı bakmam. Aynı şekilde resim güzel mi perspektif nasıl gölge nasıl çok dikkat etmem hobidir çünkü o . Ama işim futbol olsa en iyisine nasıl ulaşmam gerekirse onu yapardım-yapmak zorunda olurdum. Kaldı ki burada durum daha ciddi bir çok insan maddi bir yatırım yapıyor keyifli vakit geçirebilmek için bunca insanın hakkı yine örnek oyun düzenini sokak olarak düşünün polisliği hobi olarak yapan kişilerin yapması ne kadar yanlışsa bu da aynıdır. Sonuna tekrar şunu yazmak isterim bunların hepsi kendinizin farkına varmanız için bakış açınızı genişletmeniz ve mevcut durumun farkına varmanız için yazıyorum. Her hangi birine hele ki hiç tanımadığım kişilere laf sokmak ya da küçük düşürücü bir şey yazmak değil. Açık bir şekilde bir şeyleri ifade etmeyi severim bu da ifademi biraz sert gösterebilir. Ayrıca ben sizden veya bir başkasından savunmaya geçmesini değildi farkındalık ile bir şeylerin yapılmasını isterim