Jump to content
Sign in to follow this  
Helenid

Birkaç Öneri / a few suggestions

Recommended Posts

Firstly hello. I am writing in Turkish because my English is not very good.

Merhaba, birkaç önerim olacak. (Önceki ko-mykolarda da oynadım)

1- Arttırılan drop sistemi.

0-15.ci  günler arasında ortalama 100 mob kesince 10 item düşüyorsa,

15-30.cu  günler arasında ortalama 80 mob kesince 10 item düşsün.

30-60.ci  günler arasında ortalama 64 mob kesince 10 item düşsün.

60-120.ci günler arasında ortalama 51 mob kesince 10 item düşsün.

120-240.ci günler arasında da ortalama 41 mob kesince 10 item düşsün.

Örnekle açıklamak daha kolay olacağı için örnek verdim. Peki bunun faydası ne olacak?  Oyuna sonradan başlayanların, en başında başlayanlarla mücadele edebilmesini kolaylaştırır. 

Zarar olarakta şu söylenebilir belki. 1-2 ay sonra +8 item çoğalır. Bunun için serverin açılıştaki drop oranı %40 civarı düşürülebilir. Böylelikle bir ay sonrasında, normal drop haline anca gelmiş olur.  

Bu iş teknik olarak mümkün mü bilmiyorum. Mümkünse ve uygulanabilirse sonradan başlamayı düşünen çoğu oyuncunun aklındaki "çoğu kişi itemini yapmıştır, onla mı uğraşacağız" sorunu çözülmüş olur. 

2- Günlük görevler

Her gün tekrarlanabilen bazı görevler eklenebilir. Bunun sonucunda da trade edilemeyen shel vs verilebilir. Bence hoş olur. 

3- Buy merchant

vakti olmayanlar için elindeki itemi satmak için vakit harcamadan buy pazarına satması iyi olur. Aynı şekilde pazarda olmayan veya pazardaki fiyatı pahalı gelen biriside buy merchant kurarak o itemi daha kolay elde edebilir.

4- 10m koy, 100-350kc vs. koy diyerek yapılan etkinliklerin biraz azaltılması. Bence çok güzel bir etkinlik ama fazla yapıldığını düşünüyorum.

Öneriler bunlar. Bu konuyu açmaya çok üşendim ama server'in uzun sürmesini istiyorum ve ilk fikrin gerçekten etkili olacağı kanısındayım. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merhaba Helenid,

Öncelikle önerilerin için teşekkür etmek isterim, bizler de oyunun olabildiğince uzun sürmesini ve kalabalık olmasını istiyoruz.

Yeni sunucumuzda her hafta CR ve PVP ödüllerini güncelleyeceğiz ve bu bir nebze olsun senin demis oldugun öneriye dolaylı da olsa katkıda bulunacak. Direkt olarak drop oranlarını düzenli olarak arttırmak istemememizin aslında 2 sebebi var; Birincisi sunucunun ilerleyen zamanlarında getireceğimiz Krowaz paketi (Bunları elde etmek için high class silah ve zırh eritmek gerekiyor ve krowazların değersizleşmesini istemiyoruz.) İkincisi ise yeni başlayanlara farklı şekillerde yardımcı olmamız (Başlangıç eşyalarını düzenli olarak güçlendirmek, daha kolay level atlamalarını sağlamak ve ücretsiz master scrolleri vermek gibi)  ve Olympia sunucumuzun son günlerine doğru geliştirmiş olduğumuz Kiralama sistemi (Sheller,high class silahlar ve unique takılar)

Yazmış olduğun önerilerin bazıları ne yazık ki su an kullanmakta olduğumuz sistem üzerinde uygulanabilir değiller. (Gunluk tekrarlanabilen görevler ve buy merchant)

Son maddeye gelecek olursak, Oyuncuların buyuk bir kısmından olumlu dönüt aldık ve aslında bu çekilişleri bu kadar sık gerçekleştirmemizin sebebi oyun içinde bulunan parayı oyundan çekerek, ekonomiyi dengede tutmak.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

KO-MyKO Phoenix

By accessing or using KO-MYKO.COM (the "Site") and affiliated services (the "Services") that belongs to KO-MyKO, you (the "User") agree to comply with the terms and conditions governing the User's use of any areas of the Site and affiliated services as set forth below.

Quick server information

Require assistance?

If you have any sort of issues please send us a message on forum/facebook page or PM GM in-game

Login or PUS issues?

If you have issues logging into the game please CLICK HERE for informational guide.

If you have issues with using Power Up Store please CLICK HERE for informational guide.

×